Kompetencje przyszłości - jakie kursu warto zrobić?

Kompetencje przyszłości - jakie kursu warto zrobić?

Uczniowie, którzy obecnie uczęszczają do szkół średnich lub na studia, mają poważny dylemat. Muszą zastanowić się, jakie zajęcia wybrać, aby przygotować się do rozpoczęcia kariery zawodowej. Oto trzy przykłady takich kursów oraz szkoleń.

Kurs programowania

Umiejętność programowania staje się podstawowym wymogiem w wielu zawodach. Niektórzy twierdzą, że za 10 lat każda praca będzie wymagała znajomości programowania, a inni przewidują nawet, że dzięki automatyzacji i rozwijającej się technologii wykorzystującej sztuczną inteligencją można będzie zostać milionerem.

Co ważne, nauka programowania nie jest trudna i każdy może się tego nauczyć w kilka miesięcy. Potwierdza to między innymi kurs programowania dla dzieci, który cieszą się coraz większą popularnością w naszym kraju. Co ważne, pozwala on nie tylko rozwijać twarde kompetencje związane z samym programowanie, ale również uczy systematyczności, dokładności i analitycznego myślenia.

Umiejętności sprzedażowe

Aby zachować swoją wartość na rynku pracy i mieć pewność, że będziesz się rozwijać - lub przynajmniej utrzymasz swoją obecną pozycję - potrzebujesz czegoś więcej niż tylko podstawowego zestawu umiejętności: musisz wyróżniać się w swojej dziedzinie.

Kurs rozwijający umiejętności sprzedaży to jeden z takich programów, który może pomóc w osiągnięciu postępów w biznesie. Niezależnie od tego, czy prowadzisz już własną firmę, czy pracujesz dla kogoś innego, bycie mistrzem sprzedaży przyda Ci się zawsze. Szkolenia dla handlowców nauczą Cię, że sprzedaż nie polega tylko na wciskaniu ludziom produktów, ale na tym, jak zdobyć wiedzę o tym, czego ludzie chcą i jak najlepiej im to zapewnić.

Szkolenia rozwijające kompetencje miękkie

Umiejętności miękkie to cechy osobiste lub zdolności, których dana osoba potrzebuje, by odnieść sukces społeczny lub zawodowy. Jeśli chcesz być w stanie dogadywać się z innymi w pracy, być skutecznym liderem lub po prostu łatwiej nawiązywać przyjaźnie, to właśnie te umiejętności są Ci potrzebne.

Niedawno przeprowadzone badanie wykazało, że 80% rekruterów uważa, że kandydaci z silnymi umiejętnościami interpersonalnymi i komunikacyjnymi mają większe szanse na odniesienie sukcesu w pracy niż ci, którzy ich nie posiadają. Odgrywają one również ważną rolę w rozwoju przywództwa: liderzy, którzy potrafią dobrze nawiązywać relacje z pracownikami i skutecznie radzić sobie z konfliktami, odnoszą większe sukcesy niż ci, którzy nie rozwinęli tych umiejętności. Nic więc dziwnego, że szkolenia rozwijające miękkie kompetencje cieszą się tak dużą popularnością.