Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęcie pisania książki dla dzieci?

Na co zwrócić uwagę przed rozpoczęcie pisania książki dla dzieci?

Nauka pisania książki dla dzieci obejmuje kilka kroków. Napisanie i opublikowanie książki dla dzieci z sukcesem jest możliwe, ale to coś więcej niż tylko napisanie pomysłu na historię i narysowanie obrazków.

Co to jest książka dla dzieci?

Książki dla dzieci to wszystko. Obejmują one książki dla młodych dorosłych i książki dla ząbkującego dzieciaka. Jednak książka jest uważana za książkę dla dzieci, gdy jest przeznaczona dla odbiorców w wieku od 0 do 8 lat. Ale istnieje wiele różnych standardów i umiejętności między tymi przeciwległymi końcami książek dla dzieci. Na przykład książki dla młodych dorosłych pełne są szczegółów, budowania świata, fabuł i wątków, tworzenia scenerii i silnego rozwoju postaci, bez obrazków, dla tysięcy słów. Z drugiej strony książki obrazkowe służą naszym odbiorcom w wieku od 0 do 8 lat i mają bardzo mało słów, dużo zdjęć, proste fabuły, ale intensywne zaangażowanie. Przed wydaniem książki dowiedz się, jak wygląda proces wydawniczy i ile kosztuje wydanie książki?

Po co pisać książkę dla dzieci?

Istnieje wiele powodów, dla których warto pisać dla dzieci. Premie i motywacja do pisania książek dla dzieci często będą zupełnie inne niż w przypadku napisania pełnej powieści.

Oto kilka złych powodów, dla których warto napisać książkę dla dzieci:

  • Książki dla dzieci są krótkie, więc wiem, że łatwo je pisać i szybko zarabiają.
  • Chcę pisać, ale nie wiem co. Dzieci nie oczekują wiele, więc napiszę dla nich.
  • Istnieją tam okropne książki dla dzieci. Wiem, że umiem sobie radzić przynajmniej tak dobrze.

Oto kilka słusznych powodów, aby opublikować książkę dla dzieci:

  • Dzieci są teraźniejszością i przyszłością naszego świata, naprawdę chcę na nie wpłynąć.
  • Chcę, aby pisanie dla dzieci było moim biznesem i mam plan napisania wielu książek.
  • W rzeczywistości książki dla dzieci są najtrudniejszym rodzajem literatury do napisania i wyprodukowania. Musisz zaangażować dorosłą publiczność, ale musisz też zaangażować dzieci, które będą błagać swojego dzierżącego pieniądze rodzica o kup książkę i przeczytaj im ją każdego.

Dowiedz się, co sprawia, że ​​książka dla dzieci jest dobra

Książki dla dzieci są wyjątkowe w tym sensie, że ich lekcja i to, czego dzieci się uczą, są tak bardzo ważne, ale trzeba je także tworzyć w sposób, który przykuwa ich uwagę.

Oto kilka kryteriów pisania dobrej książki dla dzieci:

  • Historia jest łatwa do naśladowania dla wybranego przedziału wiekowego
  • Ilustracje są wysokiej jakości i profesjonalne
  • Jest to związane z szeroką grupą dzieci
  • Może jednocześnie bawić dorosłych

Korzystanie z tych kryteriów może pomóc w ustrukturyzowaniu historii, stworzeniu lepszej oprawy opowieści i zapewnieniu, że osiągasz kamienie milowe potrzebne do stworzenia dobrej książki dla dzieci.